سه روش انتخاب لباس متناسب با استایل و سبک خاص شما

هر چقدر در گذشته تعداد بیشتری از آدم‌ها به شبیه بودن استایلشان به شخص دیگر خوش پوشی افتخار می‌کردند؛ این روزها اهمیت استایل شخصی بیشتر شده است و افراد سعی می‌کنند کمتر شبیه بقیه باشند، بیشتر شبیه خودشان باشند و در عین حال تفاوتشان را نشان دهند. اگر دوست دارید برای استایل شخصی‌تان لباس مناسب انتخاب کنید و به دنبال یک راهنمای مختصر و مفید می‌گردید، این مقاله کمکتان خواهد کرد.

1. چه جور آدمی هستید؟

اولین سوالی که موقع انتخاب لباس برای استایل شخصی باید به آن جواب دهید این است که چه جور آدمی هستید؟ درون گرا هستید یا برون گرا؟ خجالتی هستید یا جسور؟ رویایی هستید یا واقع بین؟ جواب تک تک این سوال‌ها بعضی گزینه‌ها را پیش رویتان می‌گذارد و بعضی‌ها را حذف می‌کند. مثلا به عنوان یک آدم احساساتی و رویایی ممکن است صورتی انتخاب خوبی برای لباس‌هایتان باشد؛ در حالی که توسی رنگ مناسبی نخواهد بود؛ یا اگر آدم جسوری هستید می‌توانید به راحتی رنگ‌های تند بپوشید و خودتان را نشان دهید، در حالی که اگر روحیه ملایم‌تری داشته باشید بهتر است سراغ رنگ‌های ملایم بروید.

در مورد آزاد بودن یا فیت بودن لباس هم این قضیه را در نظر داشته باشید. معمولا افرادی که روحیه هنری‌تری دارند و آزادتر فکر می‌کنند، لباس‌های آزادتری می‌پوشند و افراد منظم‌تر با قوانین خاص سراغ لباس‌های فیت می‌روند.

2. از جای مناسب خرید کنید

با کمی جستجو می‌توانید انواع لباس از برندهای مختلف را در فروشگاه‌هایی مثل دیجی استایل پیدا کنید که لباس‌ها و اکسسوری متناسب با استایل شخصی شما را به فروش می‌رسانند. گاهی هم کافی است تا به ویدئوهای یوتیوب یا اینستاگرام نگاهی بیندازید که آموزش می‌دهند چطور کاربری یک لباس را عوض کنید یا ظاهرش را تغییر شکل بدهید. بعد از مدتی خیلی راحت می‌توانید سبک خودتان را پیدا کنید و خودتان خالق آن باشید.

3. دلتان می‌خواهد چه جور آدمی به نظر  برسید؟

یکی از نویسندگان کتاب‌های موفقیت گفته بود وقتی بیکار بود، هر روز صبح راس ساعت خاصی بیدار می‌شده و کت و شلوار مناسب محل کار می‌پوشیده تا ذهنش را آماده داشتن یک شغل رسمی کند و به چیزی که می‌خواهد برسد. بسته به اینکه به این قضیه باور دارید یا نه می‌توانید دست به انتخاب لباس برای استایل شخصی‌تان بزنید و به سوال دوم جواب دهید؛ اینکه می‌خواهید چه جور آدمی به نظر برسید. برای مثال وقتی درون گرا هستید اما تلاش می‌کنید در جامعه دیده شوید، به جای پوشیدن رنگ‌های تیره، سراغ رنگ‌های تندتر و پر انرژی بروید و آن‌ها را با سایر رنگ‌ها ترکیب کنید. مثلا از ترکیب قرمز و سرمه‌ای یا سرخابی و سرمه‌ای در لباس‌هایتان کمک بگیرید. وقتی دوست دارید فردی جدی و منظم به نظر برسید لباس‌هایی بپوشید که برش‌های بیشتر و تیزتر دارند و اگر دوست دارید برعکس این قضیه را نشان بدهید، سراغ لباس‌های آزادتر با برش‌های گرد بروید. برای آنکه بدانید لباس‌ها چه چیزی درباره شما می‌گویند می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *